Testiranje NZS za nogometni oddelek

Dekliški nogometni oddelek

Vse kandidatke za dekliški nogometni oddelek bodo povabljene na testiranje, ki bo vsebovalo dva antropometrična testa  (telesna višina, telesna teža), šest motoričnih testov (skok v daljino z mesta, šprint na 20 m, vzdržljivostni / BIP test,  tek s spremembo smeri, vodenje s spremembo smeri, kombiniran polkrog) in oceno uspešnosti v igri. To so standardni testi, s katerimi se spremlja tudi napredek reprezentantk. Testiranje izvajajo predstavniki NZS.

Testiranje za letnik 2006 bo v sredo, 3. 3. 2021 na ŽAK-u (Milčinskega 2, Ljubljana), zbor je ob 14.00. Rok za oddajo prijave je 24. 2. 2021, pošljite jo na naslov: petra.mikeln@nzs.si.

Za testiranje kandidatke potrebujejo športno opremo (tudi nogometno). V primeru poškodbe ali bolezni,  obvestijo selektorici WU17 in WU19 na tel.: 041 375 108 (Petra Mikeln) ali 031 868 706 (Tina Kelenberger).

Če se kandidatka  testiranja  ne  bo udeležila in ne bo predčasno sporočila svoje odsotnosti, je ne bomo vodili v evidenci kandidatk za dekliški nogometni oddelek.

 

 

Fantovski nogometni oddelek (kategorizacija)

Testiranje (nogometnih motoričnih sposobnosti) za fante bomo izvajali v Športnem parku ŽAK – Šiška v Ljubljani:

 • v torek, 2. 3. 2021

Zaradi trenutnih razmer (covid 19) bo testiranje za fante (kategorizacija) potekalo v dveh skupinah.

Skupini sta razporejeni po klubih.

Prosimo vas, da upoštevate razpored, ker imamo skupine max. zapolnjene in ne bo mogoče prehajanje iz ene v drugo skupino.

1. skupina zbor ob 12:00 na štadionu Šiška (ŽAK- umetna trava)

Seznam klubov: NK KOMENDA, NK JEVNICA, FC BRONX, NK ARNE TABOR 69, NK BRAVO, NK BRINJE GROSUPLJE, NK DOLOMITI DOBROVA, NK DOMŽALE, NK DREN VRHNIKA, ND ILIRIJA, NK INTERBLOCK, NK OLIMPIJA, NK PROTEUS POSTOJNA, NK RADOMLJE, NK ROLTEK DOB, NK RUDAR TRBOVLJE, ND SLOVAN, NK TRIGLAV KRANJ, NK ZAGORJE, NK LOGATEC, NK ŠKOFJA LOKA

2. skupina zbor ob 15:00 na štadionu Šiška (ŽAK- umetna trava)

Seznam klubov: NK KETY EMMI SLOVENSKA BISTRICA, ND BISTRC, NK ALUMINIJ, NK DRAVOGRAD, ND GORICA, NK JADRAN ŽELEŽNIČAR DIVAČA, NK JARENINA (Pesnica), NK KOLPA, FC KOPER, NK MALEČNIK, NK MARIBOR, NK MURA, ND PRIMORJE, NK RUDAR VELENJE, NK ŠENČUR, NK TABOR SEŽANA, NK TOLMIN, NK ŽALEC, NK ŽIRI.

 

 • Testiranci pridejo v športni opremi (nogometni čevlji, trenirka, vetrovka, kapa, šal, rokavice, kopačke, ščitniki, podmajica, podhlače, itd), saj uporaba garderob ne bo možna.
 • S seboj naj imajo tudi izpolnjen vprašalnik, zaščitno masko in svojo plastenko za vodo.
 • Aktivnosti bodo potekale v skladu s pravili in določili NIJZ (merjenje temperature, razkuževanje rok, primerna razdalja, …).

 

PROTOKOL TESTIRANJA:

 • Pred vhodom na štadion bomo vsem igralcem izmerili telesno temperaturo (brezkontaktni termometer), jih povprašali po počutju, prav tako pa si bo vsak posameznik razkužil roke. Vsi merjenci morajo imeti maske na obrazu dokler ne pridejo do merilne postaje (ogrevanje in testiranje bo potekalo brez maske).
 • Staršem, skrbnikom in trenerjem bo vstop v športni park prepovedan.
 • Nato bo vsak merilec (trener) odpeljal svojo skupino (do 10 oseb) na točno določeno mesto na igrišču, kjer bodo opravili ogrevanje in se seznanili s potekom testiranja.
 • Merjenci ostajajo na postaji toliko časa dokler vsi na vseh postajah ne končajo meritev.
 • Menjava med postajami: testiranci bodo hkrati menjali postaje po točno določenem vrstnem redu.
 • Na sami postaji bodo označena mesta (primerna razdalja: 2m), kjer morajo posamezniki čakati na izvedbo vaje.
 • Po končanem testiranju bodo merilci svojo skupino pospremili  iz štadiona, kjer jih bodo prevzeli starši.

O odsotnosti zaradi poškodb oz bolezni je potrebno obvestiti izvajalce testiranja na e-naslov: dejan.jelnikar@nzs.si