Spodnja meja v 1. krogu izbirnega postopka za vpis

Spodnja meja na Gimnaziji Šiška v 1. krogu izbirnega postopka za vpis v izobraževalni program – vpis v šolsko leto 2019/20:

  • Gimnazija (splošni oddelek)      144
  • Gimnazija/š (športni oddelek)     160/113

V programu Gimnazija/š sta kot spodnja meja dve števili:
–  prvo število pomeni seštevek točk, zbranih z zaključnimi ocenami obveznih predmetov v 7., 8. in 9. razredu osnovne šole
–  drugo število pa predstavlja število doseženih točk v % na nacionalnih preizkusih znanja iz slovenščine in matematike

Učenci, sprejeti v 1. krogu izbirnega postopka, se na Gimnaziji Šiška osebno oglasite 21. 6. 19. (po urniku, ki ste ga prejeli 18. 6. oziroma 19. 6. 19.) in prevzamete sklep o sprejemu, potrdilo o šolanju in navodila za vaš prvi šolski dan na Gimnaziji Šiška..

Učenci, ki v 1. krogu izbirnega postopka  niste bili uspešni, se na Gimnaziji Šiška skupaj z enim od staršev oz. zakonitih zastopnikov osebno oglasite  24. 6. 19. (po urniku, ki ste ga prejeli 18. 6. oz. 19. 6. 19.), da bomo izvedli postopek –  vnesli range izbranih šol oziroma izobraževalnih programov za 2. krog izbirnega postopka. Predlagamo, da si predhodno ogledate tabelo s prostimi mesti za 2. krog izbirnega postopka na slovenskih srednjih šolah. Ta tabela bo v petek, 21. 6. 2019, predvidoma po 14. uri, objavljena na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.